Tělovýchovná jednota Božkov z. s.

Zlaté medaile zůstaly doma v Božkově

Byli pod velkým tlakem, ale zvládli to. Starší žáci TJ Božkov využili domácího prostředí, finálovým turnajem prošli bez porážky a stali se ve své kategorii mistry České republiky v národní házené !!!

Stojící zleva: Samuel Czyz, Daniel Jozič, Oliver Frank, Petr Zeda, trenér Petr Tříska, Ondřej Tříska, Matěj Kovář, Matěj Hlásek, Štěpán Skalický, trenér Jaroslav Pondělík. Sedící zleva: Josef Jaroš, Jiří Sinkule, Pavel Křesťan, Jaromír Voves. | Foto: Jan Schýbal

Svěřenci trenérů Petra Třísky a Jaroslava Pondělíka porazili během třídenního klání vítězů oblastních soutěží SK Autonot Jihlava 16:6, TJ Sokol Podhorní Újezd 23:7, TJ Sokol Bakov nad Jizerou 19:14, KNH Chomutov 16:11 a s obhájcem titulu SK Studénka remizovali 17:17. Zisk devíti bodů je posadil na trůn, Studénka skončila druhá a třetí příčku bral Chomutov, překvapení turnaje.Přestože se domácí tým mohl spolehnout na podporu fanoušků, cesta nových šampionů na vrchol nebyla snadná.„S Chomutovem jsme v poločase prohrávali o gól, ale kluci díky bojovnosti dokázali zápas otočit. V utkání proti Studénce vedl soupeř pět minut před koncem utkání o tři branky, ale tým se semkl a dotáhl zápas k remíze,“ chválil družstvo jeden z dvojice trenérů Petr Tříska.

Po celý šampionát vládla v areálu TJ Božkov skvělá atmosféra, úvodní zápas šampionátu mezi domácím TJ Božkov a Jihlavou sledovaly tři stovky fanoušků. „Fanoušci byli skvělí a za povzbuzování jim patří velký dík. Na druhou stranu velké očekáváni a snaha nezklamat domácí publikum, v němž byli rodiče, příbuzní, spolužáci a kamarádi, klukům svazovaly nohy i ruce, což se projevilo také na hře. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, kluci vyhráli titul zaslouženě,“ dodává trenér Petr Tříska.

Mladí národní házenkáři TJ Božkov, z nichž většina hraje rovněž házenou za Talent Plzeň, brali na šampionátu kromě titulu mistra také dvě individuální ocenění. Trenéři jednotlivých mužstev zvolili nejlepším brankářem finálového turnaje Pavla Křesťana a nejlepším obráncem Jiřího Sinkuleho.Ceny na mistrovství předávali držitel stříbrné medaile z olympijských her v roce 1972 v Mnichově házenkář Jindřich Krepindl a hokejoví bratři Dominik a Tomáš Kubalíkovi.

Pořadí mistrovství ČR starších žáků v národní házené:

1. TJ Božkov 9 bodů

2. SK Studénka 7

3. KNH Chomutov 6

4. TJ Sokol Bakov nad Jizerou 6

5. SK Autonot Jihlava 2

6. TJ Sokol Podhorní Újezd 0

Fotogalerii z MČR si můžete prohlédnout zde.

TJ Božkov z. s. je partnerem projektů:

CZ.1.14/3.1.00/23.02638 "Greenways-cyklostezka přes božkovský ostrov"

CZ.1.14/3.1.00/11.02186 „Výstavba pěších stezek Božkovsko - Koterovského rozvoje cestovního ruchu“

TJ Božkov z. s.

Poříční 215/6, Plzeň

tjbozkov@seznam.cz

Webmaster Mgr. Lenka Benediktová © 2016. All Rights Reserved.